Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba invertoru

Dobrý den,
mám tento invertor. Chtěl bych se zeptat, když např. začnu svařovat na 70A, kolik bude invertor mít příkon. Jde mi jen o odhad spotřeby elektřiny.
Kolik invertor odebírá, když jen hučí a nesvařuje se?
Díky

Výrobce žádné podrobné údaje neuvádí, z kterých by se dal spočítat přesný příkon, ale lze to odhadnout z toho, že si vystačí s připojením na 230V / 16A. To znamená, že příkon při svařování se bude pohybovat někde mezi 2,5 až 3,5 kW podle svářecího proudu.
Pokud je invertor v klidu, běží v podstatě jen větrák a nějaká klidová spotřeba elektroniky, odhadem třeba 50-100W. Přesné hodnoty by se daly změřit event. klešťovým ampérmetrem na primáru, kdyby vás to tak přesně zajímalo, ale je to v prakticky k ničemu, neb ty hodnoty při svařování jsou velmi proměnlivé.

Na tvém odkazu je ke stažení specifikace, včetně tabulky max. příkonu. Četl jsi to?

Pro tvůj typ je max. příkon uváděný 3.3kW, to je něco přes 14A.
Ty chceš svařovat 70A, to je asi polovina.

Odběr v klidu bych neřešil, jednak jej nebudeš nechávat zapnutý hodiny bez svařování a druhak to budou max desítky watů