Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vapka - aky tlak?

ahoj,
kupil som si vapku riwall-pro-repw-120-set-d5253042.htm
bez toho, aby som tusil, aky je ten "spravny" tlak na umyvanie lodzie.
zatial mam skusenost len s vapkami na autoumyvarkach, tie ale netusim, kolko maju barov.
nieco podobne by mi vyhovovalo. mozno nieco menej, s ohladom na cenu. lenze s touto mozem tak akurat polievat kvety.
otazka je, ci mam vadny kus, alebo je 120bar naozaj malo.
skusal som samonasavanie, tak neviem ci skusat aj napojit priamo na zdroj vody. na to ale nemam hadicu a koncovky.
tak neviem ci nejake kupit, alebo tu vapku radsej vratit.
diik

Nejlepší je porovnat vaši wapku s nějakou jinou, třeba u kamaráda. Může se stát, že ji máte pořád zavzdušněnou, a potom to je opravdu na zalévání kytek. Takže napojit na hadici, nechat vytékat vodu dokud neodejdou bubliny a teprve potom zapnout a vyzkoušet. A co se týká tlaku, tak honba za maximálním tlakem je často kontraproduktivní. Už jsem viděl poškozený lak na autě (ano, nebylo nové:-)) a také naprosto zbytečně vydrbaný obklad na domě, který by při rozumném tlaku ještě mnoho let vydržel, ale maximální tlak v rukou kutila udělal své.

S týmito šuntami a popísaným tlakom v hausnumerách je to podobné, ako s činskymi 512 GiB USB 2 fleškami.

Na dlažbu si rozrob v kýbli aspoň 0,5kg kyseliny citrónovej, mopom rozotri podvečer, za vlhka alebo po daždi a po tridsiatich minútach pôsobenia spláchni povrch hadicou s bežným tlakom 5,5bar.

Pokud se vám zdá že to má tlak jenom na zalévání kytek tak se přesvědčte zda nemáte na trysce nastaven nízký tlak.I těch 80 barrů by na čištění mělo stačit.Těch max 120 barrů je běžný u tl. myček do typ.čísla 5.

Tlak je v tomto případě u hobby wapek zavádějící údaj mnohem důležitější je průtok což je u vašeho stroje cca 430 L/hod to je málo ve výsledku tlak 120 bar který je vždy u těchto stroju nižší ve spojení s malým průtokem se jeví na výstupu jako malý, jen pro příklad existují stroje s tlakem 150 bar a průtokem 950 L/hod to je u profi strojů. Pakliže chcete stroj se kterým chcete něco umýt doporučuji například

https://vysokotlake-cistice.heureka.cz/nilfisk-e-145_4-9-x-tra/specifikace/#section