Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodné kolo pro přestavbu na elektorkolo

Ahoj,

Koupil jsem si středový pohon Bafang 750w a chci si zelektrizovat kolo.
Rád bych si koupil nějaké levnější kolo a předělal si jej na elektrokolo.
Máte nějaké rady na co si při výběru takového kola dávat pozor? Hmotnost sady na přestavbu bude cca 11kg. Max rychlost okolo 40km/h.

Líbila se mi kola v Decatlonu za cca 8000. Mají kotoučové brzdy a jsou relativně lehká. Chci kolo na relaxaci a projíždky po okolí.
Děkuji za rady :)

Pro přestavbu je lepší pohon v zadním náboji a Aku na nosič.

Ani tady by ale neměl být problém. V podstatě kolo jakékoliv, hlavně ne supermarket. Klidně bazar, ale aby se jednalo o solidní kus. Čím novější, tím lepší s cenovkou okolo 10k. Levnější není problém, ale musí to schválit někdo, kdo v tom šlape. Doporučuji koukal např. na cyklobazaru.cz. Sbazar, Bazoš atd. sice také mají zajímavé inzeráty, ale někdy někteří neví, co prodávají a může být nesmyslná cena, což lajk nemusí poznat. Samozřejmě hardteil rám, tj. ne celoodpružené.

Ten Bafang je v pohodě, nesmyslům o tom, že je lepší motor v náboji, nevěř. Není. Kromě praktické nezničitelnosti a ceny nemá nábojový motor už žádné další podstatné výhody.

Co se kola týče, hmotnost neřeš. Naopak, potřebuješ kolo, které je festovní a snese tvrdší zacházení, s elektřinou nemusíš řešit každé deko. Určitě ne karbon, klidně ocelový rám. Klidně i vzadu méně převodů, rozhodně tam nepotřebuješ jedenáctitalíř, naopak čím silnější a těžší řetěz, tím líp. Brzdy co nejlepší, co největší kotouče a určitě kapalinové a s pákami co mají vývod pro odpojení pohonu, pokud nejsou v té sadě. Ráfky taky nějaké víc festovní, pláště Schwalbe Marathon Plus Tour SmartGuard (jen tak nepíchnou). Asi bude lepší si ho sestavit, protože ta kola z Decathlonu jsou cost-cutovaná a stejně z něj pár věcí vyhodíš.