Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr značky úhlové brusky.

Dobrý den!
Po sedmnáctiletém používání /dílna, přestavba a údržba chalupy/, odešla do věčných lovišt úhlová bruska FERM 125 mm/710W. Hledám typ na novou stejných parametrů, t.j. kotouč 125 mm, příkon cca 750W.
Rád bych šel znovu do značky FERM, ale při hledání brusek stejných výkonových parametrů, jsem však našel brusky se štíhlejším tělem a podstatně menší hmotností než FERM či jiné supermarketové a hobby značky. Podle mne, v kategorii 125mm/a cca 750W by byly vhodné značky v pořadí:
1/ MAKITA, 2/ BOSCH, 3/ METABO a 4/ HITACHI .
Kdo máte zkušenosti s používáním brusek, s možnostmi servisu uvedených, případně i jiných výrobců, poraďte prosím, kterou značku vybrat, kterou preferujete.
Děkuji předem za váš názor a předání zkušeností!:-)

Ano tu Parkside jsem také prohlížel, se stejným poznatkem. Vzhledem k ubývající síle v ruce se zdá být těžká a nesnadno uchopitelná do jedné ruky. Ta rukojeť vzadu se spínačem na spodní straně je dělána spíše pro obouruční ovládání. I když výkon a regulace otáček je vzhledem k ceně slušné vybavení. Děkuji za potvrzení mého laického hodnocení.

Ja s ni vcelku dost brousim, trochu stazeny otacky, kotouc se smirglem(ne lamelovej, rovnej) a jedeeem. To je IMHO vetsi zahul nez bezny rezani, to ma alespon nejaky pauzicky, takhle toci nekolik minut v kuse. A drzi a drzi, radu let. Jasne, do fabriky to asi nebude, ale nebojim se o ni na doma.
A ono u toho rezani tech pauzicek je dost, kotouc dlouho nevydrzi :)

Dobrý den. Nejen práce servisu, ale i cena náhradních dílů pro toho, kdo je schopen opravu provést sám, je nekřesťansky vysoká. Např. u brusky Bosch 7-125 v ceně cca 1300,- Kč stojí náhradní rotor 1227,- Kč. To se pak oprava opravdu absolutně nereálná. A to jde o brusku novou, stále vyráběnou. Vyšší cena dlouhodobě skladovaných nebo nově vyrobených dílů pro staré přístroje se dá pochopit, ale u nových, dosud vyráběných výrobků je to záměrná zlodějna.. :-)

Bosch byl nedávno v akci okolo 1100,-Kč ve stavebninách s celorepublikovou působností. Jinak léta používán Narex 150 mm. Nevím jak je to nyní ale dřív nebyl problém s ND na výrobky firmy Narex.

Dobrý den!
Jak to dopadlo? Po vyhodnocení rad z této poradny, a po ověření, že Bosch nelže a správně uvádí, že nejmenší průměr těla brusky příkonu 720W má bruska Bosch 125-Profesional, jsem tuto brusku u místního prodejce zakoupil. Padne dobře do ruky a je to vše bezvadné i při práci s ní. Děkuji za radu!