Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulace dynama.

Dobrý den, neměl by prosím někdo nějaké jednoduché schéma elektronického regulátoru dobíjení na dynamo 12v 200W? Mám to na traktůrku (motor stará oktávka) a původní relatkovy regulátor už má opálené kontakty po těch letech. Koukal jsem po internetu ale nový regulátor nemohu sehnat. A když ano tak za dost vysoké ceny. Rád bych to předělal na elektronický regulátor kde již nebude problém s opalováním kontaktů. Jinak ještě doplním že ukostren mám - pól baterie
Děkuji za každou radu.

Dobrý den. V sedmdesátých letech minulého století se elektronické regulátory i do škodovek montovaly. Takže někde v dokumentacích, i na internetu by se schéma snad dalo najít.
Také, v té době se ty regulátory i amatérsky vyráběly, návody byly v dobových radioamatérských časopisech, příručkách a knihách. Např. časopis Amatérské rádio, kde nějaký tem návod určitě je, je také na internetu " k mání". I na motoristických webech lze něco nalézt. Bohužel jsem momentálně mimo domov, jinak bych v knihovně něco podrobnějšího našel.