Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtací kladivo vs. beton

Zdravím. Mám na zahradě dlažbu ukončenou obrubníky. Ty jsou zasazené v betonu. Nyní si přítelkyně vymyslela pergolou. Majitel nemovitosti nám nedovolíl instalovat pátky do trávy, že musí být na terase. Dnes jsem sundal dlažební kostky a cca. 5cm pod nima je ten beton. Abych mohl zabetonovat ty patky, musí beton pryč, abych se dostal hloub, alespoň 40cm. A teď otázka. Zvládne vrtací kladivo odsekat ten beton? Jak velká to bude práce? Nikdy jsem s tím nedělal tak ať mám představu.
Diky moc
Jarda

ahoj. jake vrtaci kladivo mas? jaka je pevnost betonu, jaka je tloustka betonu? to vse se musi posoudit. Zkus navrhnout majiteli jestli by byla moznost dat do travy zemni vruty. Pergolu udrzi a daji se pripadne vyndat. A vyjdou levneji nez betonove patky. Pripadne by pokud je dostatecna tloustka betonu pod dlazdicema prikotvit sloupky pergoly k tomu betonu.