Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mountfield ms16 olej do benzínu??

Ahoj mám motokultivátor ms16 který jsem zdědil chci se zeptat ředí se palivo benzínem nebo ne ?? jsem absolutní amatér a rád se učím v návodu je napsáno palivo natural ale jinak nic je to verze 5.5 hp

předem všem děkuji.

Řešení:

To bude čtyřtakt. Benzín bez oleje. Ale olej musí být v klikové skříni. --kontrolní měrka a podobně. Kontrola a výměna podle návodu.

Moja rada znie: Aj do štvortaku daj do benzínu (do 5l nádržky) frťan (poldecák) motorového oleja. Motor sa odvďačí kultivovanejším chodom a dlhšou výdržou.

Tiež je vhodné používať do benzínu aditívum k ochrane sediel ventilov. Odporúčanie:
VIF SUPER BENZIN ADITIV 500ml, obsah stačí tuším na 10000km.

https://www.motorovyolej.sk/produkt/AF500/6022

Ak si vodič a majiteľ benzíňáku, smelo aplikuj predmetné aditívum do nádrže svojho tuzexového, amerického, kapitaľistického, západného, zahnívajúceho, vykorisťovateľského tátoša.