Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit rohy a čím?

Nedavno jsem vytrhal x let starou vestavenou skrin a bohuzel to slo i se zdivem na rohach (viz foto). Nechci platit za zednika a chtel jsem se zeptat jak nejleveneji opravit rohy. Na rohy nebude v hotovem stavu zadny tlak. Potrebuji jen zadelat, tak, aby to par let nepopraskalo. Dekuji za postup a material, ktery mam pouzit.

Pokud tam není větší vrstva malty než na tašku bobrovku stačí jádrová omítka a štuk.
Oklepat co je volné, naučit zeď pít - tj. řádně navlhčit.
Aplikovat co možné nejvíc řídkou jádrovou omítku - postupně zavadá a ty ji rovnáš do potřebných tvarů.
Pokud by vyšla vrstva víc jak 4 cm přidat na vyplnění tašku bobrovku - také navlhčit.
Na rovnání jádrové omítky dřevěné hladítko, na štuk plastové hladítko a na dorovnání rovný kus polystyrenu který dle potřeby vlhčíš abys udělal rovinu.

Štuk by měl uschovat jádrovou maltu. Odhadem spíš tak 2 mm štuku.
Takže jádrovou udělat spíš pod úroveň stávající omítky.
Spoj nového štuku a stávající omítky, mírně namočené, krouživě polystyrénem srovnat.
Je to jen o cviku kdy a jak moc namočit polystyren a omítku.