Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automat na zavlažování a přesná předpověď počasí.

Zdar bando.
Na baráku mám studnu, tak jsem se rozhodl jí využít na zalévání zahrady.
Koupil jsem domácí vodárnu. p100282522
K ní zavlažovací počítač zavlazovaci-pocitac-florabest
Vše jsem doplnil chytrou zásuvkou Sonoff-TH16-d16.htm
Ta by měla v případě potřeby že bude v dané oblasti pršet vypnout na dálku domácí vodárnu.
A teď babo raď.
Jak zjistím že na baráku prší? Je cca 80km od místa trvalého bydliště kde ve čtvrtek nepršelo a na baráku bylo dost mokro.
Díky všem za tip.

Na tom odkazu si klikni na "aktuálně" a bude tam mapa ČR tam je nejblíž stanice v Holčovicích cca 15 km vzdušnou čarou a pak Suchá Rudná a Andělská Hora. V Holčovicích dnes pršelo od 9 do 13 hodin a napršelo 5 mm srážek.

Hľadaj radšej niečo ako čidlo pôdnej vlhkosti. Napr.:
https://www.gardena.com/sk/produkty/zavlaha/riadenie-zavlazovania/cidlo-podnej-vlhkosti/900898601/
Takéto niečo spúšťa a vypína závlahu podľa potreby a bez ohľadu na počasie. Ak je pôda suchá tak čerpadlo zapne a ak je dostatočne vlhká, tak vypne. Stupeň vlhkosti kedy sa závlaha má zapnúť/vypnúť sa dá nastaviť. Funguje to bezvadne - mám to odskúšané.

Tiež mám nastavené časy (3xdenne), aj keď nie kvôli cene energie, ale preto, aby to polievalo mimo denných horúčav. Čidlo vlhkosti tieto časy neovplyvňuje, ale len zabráni polievaniu ak je pôda dostatočne vlhká. Ak je suchá, tak to v nastavených časoch polieva.