Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou tloušťku zdi

Zdravím, chtěl bych postavit celoročně obyvatel OÚ chatu. Mám spoustu tramku 12 X 12 a 10 X 10 cm. Když z toho postavím stěny a vyplním rockwolem, bude to stačit? Nezmrznem?

Ale vytopí a celkem bez problémů (vlastní zkušenost viz výše). Pochopitelně budou tepelné ztráty větší než v případě dalších vrstev tepelné izolace, případně překlenutí trámků rovněž určitou vrstvou tepelně izolující.
Pokud by byla obývána po celé zimní období a stále, určitě souhlasím s Tebou a řešil bych s podstatně lepšími parametry.
Jde pak tedy hlavně o to, po jak dlouhou dobu bude využívána v období, kdy je potřeba intenzivněji topit.
A rovněž tak na zdroji tepla a použitém topivu, možnostech a ceně získání topiva a.t.d. To vše je nutné zhodnotit, zda je lepší větší cena investice do stavby, nebo zda chce stavbu postavit z toho co má a levně.
I za tu cenu, že pak budou o něco větší náklady na vytápění. ;-)

George,
Jelikož tazatel píše, že objekt bude celoročně užívat, tak těžko to bude vytápět rozumně, levně. Topit draze se neušetří na levné stavbě. Páč pak by bylo lepší to postavit z igelitu, ten je nejlevnější. Jsem rád, že alespoň souhlasíte s tím, že 10-14 cm je na izolační zeď opravdu málo.

Milane, ale on píše sice celoročně (já taky používám chatu celoročně), ale nepíše že pro trvalé bydlení. A pokud ji použije v zimě 1-2 x za měsíc, na víkend, tak ty ztráty nebudou markantní. A vytopí to určitě a při mírném stálém přitápění to bude bez problémů. A pak by se i zvýšená investice asi nevyplatila. Je to určitě v poměru cena/požadavky/parametry. Ale jak píši, pokud by se tam chtěl nastěhovat na stálo, tak máš určitě pravdu.;-):puff: