Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrospínač (nebo jak se to jmenuje) do staršího vypínače.

Mám na mysli tohle - vypínací, schodišťový, lustrový, případně i křížový:
Občas jsem na to v qelbech náhodou narazím, tak si jich pár koupím a když se to porouchá, měním jen tohle a ne celý vypínač nebo přepínač.
[89955-img-1-jpg]
Teď mi to nějak došlo a v qelbu kde jsem na to narazil posledně už to nemají.
Můžete mi poradit, kde by to ještě měli?

Řešení:

Problém je v tom, že v tom bytě jsou natahané hliníkové dráty a ty mají tu hezkou vlastnost, že se ulomí, když se na ně člověk špatně podívá. Takže pokud si obyvatelé nepředělají kompletně celou instalaci (co jsem jim doporučil, ale jsou tam v nájmu, tak to nebude jednoduché), musí si vystačit s tím co tam mají. A pokud jim odejde další vypínač, je potřeba pokud možno s hliníkovými vodiči nekroutit. A nové vypínače mají připojení vodičů úplně jiné.