Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem starý jistič 3f 10A

Ahoj,

jsem laik, omlouvám se tedy za jednoduchý dotaz.
Na chatě mám starý jistič 3f 10A (vypadá úplně přesně jako na obrázku viz příloha[89841-jistic-jfif])
a od toho vede červená 4 kolík zásuvka na které je napsáno max 16A/380V.
Dále je tam taková keramická krabička, kde je napsáno 25A, také viz obrázek [89842-5129865-keramicka-skrin-na-pojis-jpg]

Přijedou nám čistit studnu, a chtějí 4 kolík jistěný min 16A.

Když je na jistči napsáno 10A, znamená to že když tam připojí to jejich čerpadlo či co, tak že ten jistič spadne? Nebo když tam jsou 3fáze, tak je to 3x10A a tudíž to poběží?

Díky moc za radu :)

H.

Ešte doplním:
Skontroluj či je to čo si nafotil hlavný domový istič (zaplombovaný dodávateľom energie)? Alebo len podružný? V tom prvom prípade s tým neurobíš nič. Ak je to ten druhý prípad, tak aké údaje sú na hlavnom ističi? Mohlo by tam byť 16A, 20A alebo 25A? V takom prípade by si si mohol dať vymeniť tento podružný 3x10A istič za istič 3x16A. Urobí ti to elektrikár (vzhľadom na to, že kladieš takéto otázky sa tom nevyznáš a teda to sám urobiť nesmieš). Elektrikár ale ešte predtým skontroluje prúdovú zaťažiteľnosť tejto prípojky (Cu? Al? Prierez? Spôsob vedenia prípojky?).

díky za odpověď, já se rozhodně nechystám do nějakých větších akcí ohledně výměny jističe :)
Každopádně hlavní jistič je na 25A, ten je za plotem v rozvodné skříni od ČEZu.
Na kolik tak vyjde výměna domácího jističe, aby tam mohlo běžet 3x16A?
Nicméně jde o rekreační objekt, kromě této akce se studnou tam nemám žádné velké požadavky na odběr proudu. Studnař si případně může přivézt vlastní elektrocentrálu, když bude třeba. Já jsem jen potřeboval vědět jestli jim mám říct, ať si tu centrálu přivezou nebo ne.