Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omítka v pokojích, jak sundat?

Zdravím, po předchozím majiteli nám v bytě zůstala ve všech pokojích na stěnách dodělávaná omítka, no omítka, spíše takové chlustance (viz foto). Nevím, co to je, zkoušel jsem to špachtlí a je to tvrdé, jak beton :-D nešchtělo to vůbec dolů... Nemá někdo tip jak to sundat dolů? Jsou např. nějaké brusky nebo nějaký jiný způsob?
Kdyby to bylo jen v jednom pokoji, tak se to dá přežít, ale je to v celém bytě...

Dík za případnou odpověď

Radšej napenetrovať tento krabatý povrch a natiahnuť na neho novú finálnu omietku, než brúsiť a osekávať. (Bordel, prach, binec aj u piateho suseda za zatvorenými oknami).

Osekať jedine plochým el.pneu_sekáčom až po nosné murivo a ostatné priečky (ak je tehla ešte by to išlo, ale ak sú priečky vibrovaný, betónový panel, bola by to fuška sekať na zdravý povrch. https://priemyselnytovar.sk/prislusenstvo/10338-guede-sekac-siroky-sds-plus-165x75-mm-4015671665027.html