Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvh stojky

Dobry den, planuji stavbu pristresku z kvh hranolu, chtel bych vse kvh 12cmx12cm. Rozmery cca 4.5m x 4.5m. Bude to cepovane, strecha nejake plexisklo nebo laminat. Kolik stojek staci celkem 4?, nebo je lepsi na kazdou 4,5m stenu dat jednu uprostred, takze celkem 8 stojek. Na pozednici staci taky 12cmx12cm nebo vetsi?
Dekuji
PK

Záleží na tom kde to bude stát (kolik na tom v zimě může být sněhu), jak budou hranoly ukotveny. Osobně bych je dal ze tří stran po třech a směrem kde budu počítat s největším provozem, bych střední vynechal. Jako "pozednici" v místě kde nebude středový sloupek, bych dal ale obdélníkový průřez na stojato 12 x 16. Lépe roznese zatížení na delší vzdálenost.