Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dezinfekce Ozonem

Dobrý den ,prosím o vysvětlení, poslední dobou je propagován způsob dezinfekce ozonem , z auta nebo i místnosti se odstraní všechny živé organizmy a pak se na dobu cca 30 minut pustí ozonový generátor .ten sám pomocí časovače vypne , potud to chápu , pak nastane rozpad O3 a následuje odvětrání . Otázka zní co se stane s viry , bakteriemi a plísněmi zůstanou jako mrtvé v místnosti ? Když je ozon tak agresivní jak zabráním tomu , aby se mi z ložnice v patře nenahromadil ve sklepě? Jak se chránit před jeho následky když půjdu otevřít okno a zapnout ventilátor na odvětrání ? Auto chápu postavím na dvorek ,pustím vnitřní okruh chlazení vložím generátor ,kabel přivřu do okna (ozon těžší jak vzduch bude unikat nimimálně) po stanovené době otevřu zvenčí dveře a nechám hodinu odvětrat. Dotaz zní jak s ložnicí,je v podkroví , máme děti a psa , generátor vypůjčit není problém ,ve smlouvě o zápujče je ,že veškerý proces dezinfekce provádím na vlastní zodpovědnost . Po telefonu jsem byl ubezpečen , že pokud zapnu generátor 28g/h v ložnici na 45 minut tak dokonale zničí bakterie , viry i roztoče a vyčistí vzduch, pak časovač vypne a za hodinu můžu dojít otevřít okno a odvětrat zbytek . mám obavu abych pak neotevřel třeba skříň a nepoškodil zdraví své nebo psa . žádný měřič koncentrace k přístroji nikdo nepůjčuje . máte někdo nějaké zkušenosti děkuji

Keď dodržíš pokyny na obsluhu, tak žiadne nebezpečenstvo nehrozí ani tebe, ani domácim zvieratám. Nebude sa ti zhromažďovať ani v skrini, ani v suteréne. Myslím si, že v návode máš "po hodine vyvetrať" a nie "hodinu vetrať", stačí vetrať len toľko, aby sa vymenil vzduch v miestnosti. Mŕtve baktérie ti vadia? Mne vadia skôr živé.