Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezovač otevření plast. okna

Zdravím, potřeboval bych nějak zajistit otevření okna na max. cca 45°. Jde mi o to, aby někdo "nepozorný" neotevřel okno dokořán. Aretace okna v pootevřené poloze není nutná, jde mi jen o "doraz".
Máte někdo tip jak to udělat? Našel jsem nějaký omezovač, který se montuje na spodní hranu okna, ale tam se velikost otevření nastavuje při instalaci. Já bych však chtěl mít možnost toto měnit. Samozřejmě potřebuji také, aby byla možnost jednoduše tento omezovač odjistit a umožnit otevření dokořán (třeba kvůli mytí okna).

U těch omezovačů je vždycky nějaká páčka nebo planžeta kterou se to dá odjistit právě kvůli mytí, skákání z okna apod. Prostě bych koupil systémový omezovač pro ten konkrétní profil (v katalogovém listu profilů bývá uvedené doporučené kování).