Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED žárovka do světla na motorku

Ahoj lidi, na starou motorku chci dát do předního světla LED žárovku, 6V, patice BA15d. Nějak se mi nedaří ji někde najít. Nemáte někdo tip, kde hledat? Možná ani nemusí umět dálkové/potkávací, jezdím pouze přes den, tak abych byl vidět. Vím, že tyto žárovky nejsou homologované, ale v tomto případě účel světí prostředky. Když tam dám klasickou vláknovou, tak s tím má dynamo problém. Moc děkuji všem za pomoc. S

Co máš za problém? Já jsem měl problém, když jsem ubral plyn, dynamo přestalo dobíjet, elektrika šla z baterky, světlomet ji rychle vybil (asi tehdy odcházela baterka nebo bylo špatné dobíjení) a motorka chcípla, třeba uprostřed křižovatky. Tak jsem to vyřešil, že jsem vzal relé, snad původně do trabanta, velké světlo se napájí jen z dynama, pokud dynamo nedobíjí, relé odpojí velkou žárovku a zůstanou svítit jen malá světla a to baterka chvíli vydrží.