Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava vaničky z litého mramoru

Dobrý den. Prosím poraďte, jestli nějak svépomocí zvládneme "zachránit" odštípnutý roh od černé sprchové vaničky z litého mramoru? V rámci rekonstrukce se nám včera podařilo odštípnout roh od této nové vaničky https://www.hezkakoupelna.cz/black-star-sprchova-vanicka-z-liteho-mramoru-obdelnik-120x90x3-cm . Koukala jsem, že na to tady mají opravné sady (https://www.hezkakoupelna.cz/sapho-opravna-sada-na-hlubsi-ryhy-lity-mramor-repair-set-repair-set), ale předpokládám, že vše je jen na bílou barvu. Přlepit to bohužel nejde :( Co s tím?

Ten litý mramor, obecně se tomu říká plastbeton, je vlastně odlitek z alkydové ("polyesterové") pryskyřice vysoce plněné bezbarvým pískem (ten dodává pevnost) a mramorovým nebo jiným kamenným prachem (ten zase dodá barvu). Takže by to mělo naopak jít přilepit docela snadno, pomocí dvousložkového polyesterového (ne epoxidového) lepidla nebo tmelu nebo opravné pasty na umělý kámen nebo přímo na litý mramor. Na internetu jich je k nalezení spousta ve všech možných barvách, ale přímou zkušenost s tím nemám.