Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sehnat a vyměnit zářivku v podsvícení TV LCD Loewe Individual 32S?

Ahoj. Máme starší TV Loewe - LCD Individual 32S. Právě dnes dopoledne začalo po hodině provozu poblikávat až zhasínat prvních 10 cm obrazu od horní hrany. Předpokládám, že je v háji zářivka podsvícení. Zbytek obrazu je normální. Dělá to i při zobrazení menu TV = vysíláním to nebude. Jsou ty zářivky podsvícení +- univerzální? = vytáhl bych ji z jednoho vadného Samsungu, co mu odešel zdroj. Nebo se dá někde sehnat zářivka podle typu TV nebo LCD nová?

Tie žiarivky sa volajú CCFL, kúpiš ich na aliexpresse (možno aj niekde u nás ?), asi sú univerzálne , ale potrebuješ rovnakú dĺžku ako máš v TV. Lenže vymeniť CCFL trubicu v displeji neni zrovna triviálna vec, pretože treba nakomplet rozobrať samotný displej. Naozaj si na to trúfaš? Existuje aj možnosť výmeny CCFL za led podsvietenie, číňani predávajú aj LED náhrady za CCFL trubice, v takom prípade je ale treba okrem výmeny CCFL za LED pásik aj odpojiť invertor a zapojiť namiesto neho dodávaný menič pre nové LED podsvietenie.