Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dlažba pod pergolu - drenáž?

Dobrý den,
měl bych dotaz. Chystáme se na zahradě s otcem postavit pergolu a pod pergolu položit dlažbu (60x60cm). v loni jsem stihli postavit kamennou zídku a vyhloubit prostor pro dlažbu. Chystáme se pokračovat, ale všimli jsme si, že v prostoru pro dlažbu se drží poměrně hodně vody (je to samý jíl) a tak nás napadlo, zda-li by nebylo lepší dát odvodňovací drenáž (trubku).
Má otázka zní, dává se pod dlažbu takováto drenáž nebo se prostor ještě více vyhloubí a dá se silnější vrstva štěrku? Jak to případně vyřešit, nesetkal se s tím někdo?

Díky za případnou odpověď

Dobrý den,
pod dlažbu není třeba dávat drenáž. Oproti tomu, když je podloží s vodou, je dobré odvést vodu jinam, třeba drenáží. Ve Vašem případě bych ale nedával drenáž, jen kamenivo a dlažbu zvednout o pár centimetrů nad okolní terén.
K čemu by byla drenáž pod dlažbou, když vedle jí mít nebudete.

To sa robí tak, že vedľa mierne spádového chodníka (v promile na konkrétnu stranu) sa spraví zberný jarok, odtok osadený z prefabrikovaných, vibrovaných panelov z betónu odvádzajúc zrážkovú vodu z dlažby pozdĺž chodníka niekam bokom v najnižšom mieste vrstevníc terénu, do kanalizácie, do vsakovacieho rigóla, na lúku, do porastu remízky. Napríklad: https://lnk.sk/kpqy