Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak uvolnit zatuhlý perlátor?

Dobrý den,

Koupil jsem nové perlátory. Ale zatímco v kuchyni šel starý odšroubovat velmi snadno, v koupelně to nejde.

Zkoušel jsem univerzální klíč, ale tím to nešlo ani pořádně uchopit a kleštěmi jsem to pouze poškrábal.

Nevíte, prosím Vás, jak to uvolnit?

Děkuji

Omotať hajzlákom, servítkou, namočiť Pulrapid, 10% ocot, zabaliť spolu do igelitového sakla a utiahnuť gumičkou na vlasy na dobu 12 hodín. Kyselina rozmočí vodný šuter cez noc.

Alebo hasákom povoliť, nevadí ak sa zničí a pomačká chróm, však máš nový xindel po ruke.

univerzální klíč

Co to je?

Možná nebude třeba nového perlátoru.
Ten starý povol, jak se zde už píše, hasákem nebo sikovkama, ale dej si na jejich čelisti kousek gumy, aby to neklouzalo a neponičils chrom.
Starý perlátor hoď dej do hrnečku s kyselinou citronovou a zalej vařící vodou.
Třeba to vyčistíš.