Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím obložit polystyren na soklu RD

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat čím byste obložili sokl RD? Je tam jen "modrý polystyren" Ideálně aby to šlo svépomocí.
Napadlo mne třeba toto: https://www.stavebninyhrou.cz/fasadni-obklad-solid-brick-014-york/

ale nevím jestli by to nevypadalo ve výsledku hnusně... A jestli se to dá nalepit přímo na ten polystyren nebo to natáhnout nejdříve lepidlem?

Děkuji za tipy

Vlada

Ten kamenný koberec je v pohodě, máme ho na domě 7 let a žádná degradace vidět není.

Problém ale je, když není správně připravený podklad. Nám totiž zedníci obložili sokl extrudovaným polystyrenem a dali plastové hmoždinky. Přes to natáhli lepidlo s perlinkou. Na to kamenný koberec.

A po nějakých čtyřech letech jsem si všiml, že lepidlo s perlinkou a kamenným kobercem se uvolnilo od polystyrenu. Místy to plandalo jak hadr. Vůbec mě nenapadá, jak to opravit (jedině sundat a udělat znovu, což se mi nechce).

Nejhorší místa jsem projel SDK černými šrouby, drží to a vidět nejsou.

Ty plastové talířové hmoždinky měly být přes perlinku a nemuselo se to stát...

rokatore,
byl jsem svědkem opakované reklamace lepidla, kdy druhý den se oddělil XPS od lepidla. Několik techniků z výrobního podniku vystřídali několik lepidel, vždy nadávali na toho druhého, dávali více lepidla, než stanovil předpis a stejně další den některé desky XPS se odloupli. Nakonec styrý praktik přišel na to, že to dělá odpolední sluníčku, které svítí na XPS. Po nalepení, zastínění, bylo vše OK.
Všichni se divili, ale je to tak.