Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyvrtání průběžné díry.

Mám takový dotaz.Čím vrtat otvor do špalíku délky cca 20 cm tak aby neujížděl vrták z osy středu.Jedná se o malý průměr do 6 mm.Zatím mě na tu délku vždy vrták ujel mimo střed.Použít vrták kopinatý nebo něco jiného?Vrtat z obou stran proti sobě není také to pravé ořechové.Vrtal jsem to i na soustruhu ale na tu délku to vždy ve dřevě ujede.Víte někdo jak na to?Díky za odpovědi.

To to furt není vyvrtaný? :-) Základ je mít rovný vrták, vybrušovaný (ne válcovaný), prodloužený (DIN 340). Ale takový vrták stojí pětikilo, tak jestli se to vyplatí :-) Vrtat na soustruhu se správně ustaveným koníkem (čili přesně do středu a rovnoběžně, u některých hobby provedení to nemusí být samozřejmost), díru si navrtat navrtávákem, často vyjíždět a odstraňovat piliny. Vrták moc do díry nehnat, ale ani jen tak nešmrdlat, musí být pořád oběma břity v záběru. Pak to nemůže ujet :-)