Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plechovy most - co na vrch

Zdravim,
Na zahrade mame cez potok polozeny mostik z byvalej autovahy. Na povrchu je hladky plech, nie slzicky. Celkom dost sa to smyka, hlavne teraz v zime. Co by sa dalo dat na twn plech aby jednak trocha obmedzil koroziu ale hlavne aby sa nesmykalo. Samozrejme to musi vydrzat prejazdy autami. Je vobec nieco take ?
Vdaka.

http://www.isomat.sk/epoxidovy-protismykovy-nater-na-podlahu

Chce to najprv priemyselnú vapku, očistiť, odmastiť povrch. Ideálne opieskovať až na metal. Alebo stačí najprv očistený povrch postriekať cugrunt OdrezovačT, ten obsahuje okrem kyselín, odmasťovačov aj antikorózne prímesy, je bezoplachový. Aplikuje sa finálny náter až po zaschnutí "odrezovača".

Boky a spodok tohoto pontónového premostenia z kovu je nutné pravidelne ošetrovať antikoróznymi nátermi.

Ak máte premostenie ledabolo položené na pôde, nemáte spravené na nájazdových hranách betónové patky, základy na ktorých je premostenie položené, začne plech hniť priamo na pôde.
---------------------------------------------------------
Zaujímalo by ma, či máte povolenie príslušného povodia, lebo premostenie leží oboma stranami na štátnej parcele v ochrannom pásme toku potoka.

Zase mudruješ, neovládaš platné zákony ohľadom majetkovej podstaty a príslušností ochranného pásma povodí vodných tokov.

Môžu mať skrz parcelu potok, ale nie sú jeho vlastníkmi.

V prípade záplav, storočnej, tisícročnej vody, by takéto premostenie mohlo spolu so zapretými drevinami, kládami popadaných stromov zavlečených silným prietokom, konármi, lístím zahatať prietok profilu potoka, pričom by hrozilo vybreženie s možnými následkami na majetkovej ujme, na škode vodným živlom.

Bóžinku - netrep sprostosti v poslednom odseku!
Písal niečo o pevnom moste? Ty si myslíš, že niekto žiada povolenie od povodia, keď si položí cez potok dve klady ako mostík?

A upravené pätky? :-? Ty si fakt c0c0t! Stačí podložiť drevom, betónovými dlaždicami. Nie je to pevná stavba.