Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký pilový kotouč na palivové dřevo?

Dobrý den,
mám takovou menší cirguli s kotoučem 400mm. Kotouč mám bez SK plátků a po nabroušení se mi zdá rychle tupý. Chtěl bych pořídit další do foroty. Poradíte mi jaký pořídit? Bude lepší např. něco od pilany bez SK nebo něco s plátkama? Má to mít víc jemnějších nebo raději míň hrubších zubů?
Díky

Na příčné řezání měkkého dřeva méně zubů. Na tvrdší dřevo a čistější řezy více zubů a na podélné řezání dřeva jsou ještě jiné kotouče. Pokud si najedeš na stránky Pilany tak si to tam najdeš. Mám například dva maflíky a v každém jiný kotouč ( méně zubů na běžné krácení a více zubů na čistější řezy). U cirkulárky také dva kotouče jeden na dřevo od malty, hlíny či betonu a druhý kotouč na čisté dřevo.