Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení aktivní antény do set top boxu

Dobry vecer. Chtel jsem se zeptat, jestli muzu zapojit aktivni antenu Evolveo Shark do set top boxu dvb-t2 Evolveo Omega? Cetl jsem, ze nektere set top boxy napaji antenu, tak abych pripojenim aktivni anteny set top box nejak nepretizil nebo nespalil? Nebo mam napajeni anteny vypnout ze zasuvky, aby byla jako pasivni? Nikde jsem to nevygooglil.. Dekuji za reakce, zdravi Petr

Jen zběžně jsem nakoukl, co je to za anténu a vyrozuměl z toho asi, že anténa obsahuje zesilovač, který je možno napájet
přiloženým napáječem, nebo, pokud to přijímač poskytuje, napájet po koaxiálu z přijímače.
Tedy pokud přijímač (settopbox) nemá napájení, použít přiložený napájecí adaptér.
Pokud přijímač disponuje napájením, napájecí adaptér nepoužít, zapojit koax a v přijímači aktivovat napájení.
Je možno i použít napájecí adaptér a v přijímači napájení deaktivovat (považuji za zbytečné).
Pokud by byl použit nap. adaptér a současně bylo aktivováno napájení z přijímače, pravděpodobně se nic nestane.
V zesilovači se pouze setká obojí napájení tak že plus s plusem druhého zdroje, což se nepopere.

Nevim, netusim, nemeril jsem ho. A proti settoboxu principialne nic nemam, ani proti zminovanymu. Proti ty aktivni pseudoantene mam ale hodne, to je hnus z principu. Doporucuju kvalitni, smerovou antenu bez predzesilovace, dokud neni bez pochyby prokazano, ze je predzesilovace potreba. Ve vetsine pripadu potreba neni.

8-10dBd 10-12dBi. Logaritmicko-periodicky anteny jsou si v tomhle podobny jako vejce vejci, ona je to "ve zkratce" 4-5el yagi na haldu kmitoctu za sebou, na tom toho neni moc co vymyslet. Za me dobrej kompromis - funguje to vsude, nejakej zisk to ma, proc by ne. Na dalkovej prijem je to malo, ale proti ruznejm aktivnim pseudoantenam, kde celej zisk je danej zesilovacem, je to opravdova antena.

Já to zase tak moc nezkoumal,signál jsem měl celkem dobrý,ale stará otočná anténa začala blbnout,asi nějaká koroze nebo kontakt.Nechtěl jsem to tehdy hledat a řešit,měnit kabel apod.,tak jsem koupil tuhle za rozumnou cenu.A taky že v sadě je všechno potřebné,konektory i kabel.Původně jsem chtěl nějakou všesměrovou,ale recenze nic moc a tak jsem vybral tu logaritmickou.Naladil jsem ji na vysílač jen od oka,ale chytá signál i z ostatních vysílačů a směrů,takže mi TV našla asi 90 signálů.