Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deskove radiatory

Ahoj,

ráda bych se zeptala, jakou znacku deskových radiátorů doporučíte. Korada? Airfel? Ci jine?

Vse mám jiz spocitane, vymerene.. Jen se nemohu rozhodnout pro značku, případně můžete doporucit i provereneho prodejce.

Dekuji za odpověď.

Kateřina

Veľa premenných, plocha v m3, typ kotla, nútený obeh, priemer napájacích trubiek, permanentné vykurovanie r.d., sporadické na víkend, chalupa, expanzka, výkon/príkon, prechodový koeficient, váha, apod.

Hľadaj na Heureka.cz od najlacnejšieho podľa rozmerov a výkonu v kW na m2 a porovnaj s kúrenárskym predajcom na trhu.

Najvýkonnejšie sú dvojpanelové so štrbinou prepojené metalickými mriežkami, povrchovo neošetrené, nenalakované iba holý eloxovaný hliník, meď, antikor. Každé povrchové ošetrenie metalu tvorí izolant ak chceš rýchlo prikúriť. Ak okuruješ permanentne plynom, elektrikou, automatom na pelety, termostat je nastavený na rovnomernú, stálu pohodovú izbovú teplotu 24/7 v týždni, na povrchu, vrstvy lakov radiátorov, ani na ploche v izolovanej chalupe nezáleží. Stačia ti pod okná jedopanelové, nezaberú miesto akurát rozmery v x d musia byť dimenzované aby si nehnala do radiátorov 95°C "žeravú" vodu.

Radiátory sa prepočítajú na plochu, aby ohrevné médium dosahovalo max. 60°C pri plnom nastavení kotla alebo elektromagnetických ventilov, ideálne cca +/-50°C kvôli pocitu tepelnej pohody, aby ti nelietali pod oknom závesy, neovieval teplý, suchý vzduch cirkulujúci po miestnosti.