Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde sehnat náhradní relé do mikrovlnky s fastony?

V mikrovlnce DOMO občas zůstanou slepené kontakty relé 16A/250VAC, cívka 12V, takže po vypnutí časovače zůstane mikrovlnka hučet. Relé je připájené v DPS, ale přitom má spínací kontakt vyveden nahoru na fastony. Vypadá tak: http://www.chinaexpress.cz/cs/item/HOT-NEW-IC-Galanz-JD2-1A-12VDC-16A-250V/32580042032.html . Levnější jsem našel podobné tady: https://www.24365.cz/rele-c-52_6355_6419/rele-12v-1-x-250v-16a-pck112d2m-p-18803.html , ale nemají ho. Nemáte někdo nápad kde jinde by to mohli mít? Předělávat se mi to pro jiné relé nechce :-/

Řešení:

Pro příště se vyplatí nepoužívat chinaexpress a podobné překupníky, kteří jen "přeobjednají" zboží z Číny a přiřazí si k tomu vejvar.
ebay, amazon... i čínští obchodníci už objevili ebay a jejich zboží se dá najít přímo tam. Netřeba oblízat všechny ty aliexpressy a dx a podobně.

Pokud člověk nechce čekat sto let, tak většinou uspěje se všemožnými součástkami u TME.EU a podobných velkých eshopů, které rychle rozvážejí i do ČR za rozumný peníz. Cena bude vyšší, než z Číny, ale zase díl dorazí dřív, než zbytek mikrovlnky zrezaví.

Pro příště se vyplatí nepoužívat chinaexpress a podobné překupníky, kteří jen "přeobjednají" zboží z Číny a přiřazí si k tomu vejvar.
ebay, amazon... i čínští obchodníci už objevili ebay a jejich zboží se dá najít přímo tam. Netřeba oblízat všechny ty aliexpressy a dx a podobně.

Pokud člověk nechce čekat sto let, tak většinou uspěje se všemožnými součástkami u TME.EU a podobných velkých eshopů, které rychle rozvážejí i do ČR za rozumný peníz. Cena bude vyšší, než z Číny, ale zase díl dorazí dřív, než zbytek mikrovlnky zrezaví.