Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z tekutého mýdla mýdlo tuhé

Mám obyčejné tekuté mýdlo, které mi nevyhovuje, protože strašně vysušuje pokožku. Chtěl bych ho smíchat s olejem, bylinkami, ale také "něco", aby z toho bylo klasické tuhé mýdlo. Co použít? Co Glycerol?

IMHO nic, tuhé mýdlo vzniká působením louhů na tuky, nebo alespoň alkalií (soda, potaš) na tuky (včetně olejů).
Ať už máte roztok tenzidu, nebo draselné mýdlo, které je mazlavé, můžete ho maximálně zahustit agarem, ale kostka z něj spíš nebude.

Možná převařit. Tedy udělat nové mýdlo a to vaše použít pouze jako přísadu. Najděte si někde návod na mýdlo a můžete to zkusit. Já kdysi měl možnost mít od obchodníka zdarma zasmrádlej bůček, tak jsem z něho mýdlo uvařil. Ovšem bylo jen na praní, protože ruce pálilo ::))):-D