Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna těsnění dřezové stojánkové baterie

Máte, prosím, někdo zkušenost s výměnou těsnění pod a nad otočným výtokovým raménkem dřezové nebo i umyvadlové stojánkové baterie Metalia 55 a podobných? Při pootočení nebo i v klidu pod a nad výtokovým raménkem stále roní voda a musí se stírat hadříčkem, což není řešení.

Můžete poradit kudy se k těsnění dá dostat? Horem se dá vyměnit kartuše, ale jak se dostat dolů? Těsnění SKR 91091 nebo TR 91091 se dá koupit, ale jak se vymění netuším. Obrázek viz https://www.novaservis.cz/img/produkty/55091.jpg Děkuji za rady a zkušenosti.

A tece to urcite tade? Mne to tieklo okolo kartuse, a tym ze to pretekalo v podstate zhora, tak to vyzeralo ze tecie niekde odpsodu, lebo vzdy bol mokry spodok - kde je osadena do drezu. Stacilo dat packu dole, a dotiahnut trosku s citom maticu aby dotlacika kartusu . . .

Ano, teče to spodem, je to vidět. Pokud se výtokovým ramínkem nebýbá, je to jenom trochu, stačí s ním zahýbat a ihned se z mezery mezi spodním dílem a otočným dílem nad ním, roní voda. Není to moc, ale vadí to. U koupelnové baterie jenom trochu, u dřezové víc.

Teď ještě jaké těsnění použít: jestli silikonové SKR 91091 nebo modré gumové TR 91091, jestli je v tom nějaký rozdíl...? A kolik jich tam je, jestli jedno dole, nebo dvě - jedno nad a jedno pod otočnou částí? Asi podle rady muffa sundat, rozebrat a pak se uvidí.

Já to tak udělal taky.Zastavil jsem vodu,vyndal baterii a dojel do prodejny Ptáček.Dali mi přesné těsnicí kroužky a ještě poradili,jak je mám otočit,aby sedly do drážek.Za půl hodiny jsem to už dával dohromady.Ale je to už asi 2 roky,tak přesný typ kroužků nevím,baterie byla dřezová Novaservis.