Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodoměr

Dobrý den,

Dneska nám byl měněn vodoměr. Poté co pan odešel jsem si všiml , že teplá voda je normálně od 0. Avšak studená vůbec nebyla a má celkem dost natočeno. Řešil už to někdo v nájmu ?

Když to u nás měnili, opisovali stav starého na decilitry (tak přesně se to nikdy neopisovalo, stačily celé kubíky, přesnějc se to nepočítalo u 20 let starého bych nevěřil ani těm kubíkům) ale když jsem se ptal, jestli maji opsané ty nové tak odvětili "dyť tam nic neni" - fakt, bylo na jednom 17 a na druhém 21 litrů, kdyby předtím neopisovali staré na decilitry, tak mě to ani nenapadne.
Můj názor je, že nový vodoměr má nulu (protože tak tam ve fabrice posadí kolečka), ale musí projít nějakým testem (jestli se točí a jestli správně...) a při něm se něco natočí. Ale nemělo by to být dost, prostě jenom něco málo, třeba těch 20 litrů mi přijde adekvátní.

Majitel objektu musí dostat protokol o výměně měřícího zařízení, v němž je zapsán stav starého i nového měřícího zařízení. Pokud jsi nájemník, pak to dostal zřejmě nájemce, nebo majitel objektu, pokud není nájemcem (i to může být). Ofoť si stav nového (asi starého už nebude možno). A pak si pohlídej platby. Nové měřidlo (analogové- což vodoměr je) nemusí mít nulový stav.;-)