Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spínač plynového topení

Zdravím,
dotaz pro starší sousedku...
ve větším rodinném domě ústřední plynové topení.
Přenosný spínač topení-termostat na nastavení teploty a zapnutí topení.
S problémem si plynař neví rady. Spínač bez problému funguje v jiných místnostech.kuchyň, komora, ložnice..
V obýváku, který je nejchladnější a nejvíce využíván signál nevydá. Je ale třeba teplotu regulovat podle obýváku, který je nejchladnější.
Dříve bez problému.
Čím to muže být? Může tento rušit nově nastavený settopbox? Jiná změna tam nebyla.
Děkuji

Jak jsou v bytě rozmístěné místnosti? Třeba je v obýváku ve zdi nějaká kovová armatura. Nebo v koupelně v podlaze a vana uzemněná. Zkusil bych chodit s termostatem po bytě a zkoušet, kde ještě spíná a kde už ne.
Měl jsem bezdrátový termostat od Conrada, nefungoval moc spolehlivě, občas nesepnul a byla zima, někdy nevypnul a bylo horko. Tak jsem si koupil bezdrátový termostat od Jablotronu a už pěkných pár let nevím o tom, že by někdy nefungoval.
Termostat mám v prvním patře, kotel se spínáním v podkroví.

Co to je za typ? Zkusil jsi vypnout settopbox (úplně ze zdi)?

Obecně: Drát je drát a bezdrátový přenos považuji za nespolehlivý.
Tazatel píše, že "dříve bez problémů", proto správně hledá problém ve změnách, které mezitím nastaly.

1) Vypnout settopbox ze sítě a sledovat správnost funkce přenosu termostatu (Jablotron na síťové jednotce zobrazuje i kvalitu spojení)
2) vyměnit baterie za nové - dělám to každoročně před sezonou preventivně
3) když ani to nepomůže, doporučuji zvážit instalaci drátového termostatu, v nouzi tedy použít "lépeznačkový" regulátor, než z nějakého hobyshopu.
4) pro omezení přetápění -tedy lepší úsporu- doporučuji regulovat teplotu/výkon plynového kotle podle venkovní teploty (ekvitermní regulace), termohlavicemi v ostatních místnostech bez termostatu a již zmíněným prostorovým termostatem jen doplnit regulaci v "referenční" místnosti, která musí být bez termohlavic.