Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parametry kompresoru

Zdravím, potřeboval bych zjistit parametry kompresoru, kompresor pochází z celku opos ks-3 viz foto. Původně jsem myslel, že se jedná o kompresor jikov typ 4171, ale v údajích od výrobce k typu 4171 (viz foto) nesedí číslo výrobku kdy výrobce uvádí k typu 4171 číslo 443 614 002 800 zatím co na mém kompresoru je číslo 443 614 417 100 - potřeboval bych tedy zjistit jaké jsou parametry kompresoru který mám, díky za rady.

Tehdy se šetřilo a nedělal se na každé použití jiný typ. Použilo se to co už se vyrábělo.
Myslím, že se takové kompresory používaly v hospodách na tlačení piva. Tam není potřeba takový tlak, ani množství vzduchu. Kompresor se vybavil slabším motorem a běhal i na menší obrátky. Tím byl mnohem tišší a měl velkou životnost. Dnes se to už nepoužívá. Dříve to byl charakteristický zvuk, ozývající se odněkud ze sklepa, pu pu pu pu pu pu pu, a hlásil, ha, tady někde za rohem bude hospoda. :-):beer:

Asi to tak opravdu bude - pro mě pozitivní zpráva :-)
Teď by mě ještě zajímalo jaké zvolit provozní otáčky, výrobce udává max 2400 a provozní 2200, nebát se těch 2200 nebo v rámci delší životnosti kompresoru zvolit méně třeba 2000 či 1800 a podobně? Otáčky s aktuálním motorem jsou podle výpočtu cca 515 ot./min., plnící výkon jsem spočítal cca 45l/min při 5bar a 36l/min při 6 bar - což je opravdu málo :-/ při těch otáčkách 2200 ot./min. by to mělo být dle výrobce až 166l/min - to už by bylo ok :-)

Pokud výrobce udává provozní otáčky 2200, tak by to měl vydržet, ale pokud by stačilo menší množství vzduchu, tak bych mu trochu ubral, třeba na 2000, i to je dost. Asi by vydržel déle. Pokud ale pojede na skoro plný výkon, musíš mu zajistit chlazení. V původním použití, na minimální výkon tam asi nebylo žádné, uchladil se jen povrchem.
Nejjednodušší by bylo umístit k němu nějaký větrák, aby ofukoval válec. Myslím, že jsem tam v té tabulce zahlédnul rychlost chladicího vzduchu 4m/s, což je docela fučák. Bez chlazení se přehřeje a zadře.