Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynový kotel

Dobrý den.
Najde se tu nějaký profik?
Před 9 lety nám přivedli do vesnice plyn a koupili jsme plynový kotel viadrus G 34.
Po jedné zimně jsme zjistili, že vytápění nás vyjde 1 tak draž než černé uhlí a je to takové studene teplo.
Jelikož jsem dělal na šachtě, a měl možnost k levnějšímu a kvalitnímu uhlí, jsme se nato vykašlali.
Takže ve sklepě je funkční nepoužívaný kotel.
Od té doby se podařilo naší vládě zlikvidovat všechny šachty, a to polské hnusné uhlí vůbec nehřeje.
Uvažujeme to znovu zkusit.
Vyplatí se stávající kotel vyměnit za něco novějšího?
Da se nějak zjstit navratnost investice?
Třeba https://www.topenilevne.cz/viadrus-garde-g42-eco-m-21-kw-p59012/

Já beru polský černý ořech letos třetí zimu a výhřevnost je oproti českému stejná (cca 40 metráků za zimu). Problém je jenom s popelem, ten polský je jemný jako pudr, dostane se všude a je ho neskutečné množství - oproti českému víc jak 2x tolik. Na zimu musím kupovat známku na druhou popelnici. Zkus změnit dodavatele, jestli máš možnost, já beru z Ostravska.

No tak koupit kvalitní česke už asi není kde.
Tež mám takove.
ale přiložiš, hřeje to hodinu a za na kotlu 40 stupnu i když je v kotlu spousta žhaveho.
Kdysi jsem večer ve 22 hod přiložil a rano v 5 hodin měl na kotlu mezi 40-45 stupnu.

Na dřevo to nejde ? Mrtvých stromů všude dost ..Například...Český zplyňovací kotel na dřevo MAKAK je vyroben pro úsporné a ekologické vytápění rodinných domů, firem a středně velkých objektů a bývá využíván i pro ohřev teplé vody. Kotel zplyňuje dřevo, štěpku, brikety a jiný dřevní odpad. Spalovací komora na dřevo délky až 55 cm!