Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení betonových stropů

Nazdar,mám v 200 let starém domě betonové stropy mezi přízemím a prvním patrem,které z větší části nevytápím.Jak by je bylo vhodné zateplit,abych je zbytečně nevytápěl podlahou? Místnosti jsou vysoké 275 cm.

No jednoduše. Buď uděláte dole podhled třeba sádroš, nebo palubky, nebo co chcete a mezi něho a strop narvete izolace kolik chcete a jaké chcete. Nebo nahoře uděláte totéž a na izolaci podlahu jakou chcete.

Ak sú betónové podlahy prepojené priamo s vencom, nie sú fasádou z exteriáru z vonku odizolované, prechod tepla okrem zateplenia z opačnej strany podláh nemá zmysel, lebo tepelný most z obvodu muriva nie je prerušený. V betóne je aramtúra zo železa, a tá vedie teplo zo strán obvodového muriva. Nielen zo spodných priestorov.

Ideálne je odizolovať z interiéru podlahy nejakým reflexným (Al fólia) a vrstveným, kompozitným, izoalčne tepelným materiálom na ktorý sa položí finálna, mäkká podlahová krytina.