Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s Fermacellovými deskami pod lepený vinyl

Dobrý den všem,

prosím vás o radu. Rekonstruujeme byt a rozhodli jsme se na podlahy použít lepený vinyl. Byt je starý a v jedné polovině jsou parkety, které budou strženy a pod nimi se nachází škvára a trámky. Hledali jsme řešení na vyrovnání podlahy a sešlo se nám několik návrhů. Nejvíce se nám zatím líbí návrh této skladby:
parozábrana pod podsyp
podsyp fermacell do 2cm
fermacell desky 20 mm
penetrace
samonivelační stěrka do 3mm
pokládka vinylu lepeného

Máte prosím někdo zkušenost s fermacellovými deskami? Prošla jsem x diskuzí, ale moc jsem toho z osobních zkušeností nenašla. Od jedné podlahové firmy jsem se dozvěděla, že je s tímto systémem problém a že plesniví. Tak jsme nyní na pochybách.

Moc děkuji za názory a přeji všem krásný den

Jelikož Vám dosud nikdo neodpověděl tak řeknu jen toto. Sádrovláknité desky bych osobně na podlahu nepoužil, ještě schází informace zda je byt v přízemí a nepodsklepený či je někde v patře.