Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tlakový spínač u kopresoru nevypíná

Ahoj. Potřeboval bych poradit s kompresorem. Tlakový spínač nevypne včas a vzduch mi upustí bezpečnostní ventil. Kompresor je v záruce ale musel bych ho zabalit a někam poslat což se mi moc nechce. Nedá se to nějak vyštelovat aby to vypínalo dříve ? Kopresor je Scheppach HC 54. Ale ty spínače by měli být skoro všude asi stejné. Předem dík.

Dobrý den,fungovalo to někdy?Nejdříve bych řešil průchodnost potrubí ke spínači,mohlo se tam dostat smítko ,které brání tlaku vzduchu přemoci membránu,která vypíná kontakty.Většinou převlečná matice,rozdělat vyfoukat,zkusit i trubičku do nádrže,jestli je průchozí.Pokud je toto OK a nevypíná dále,tak odmontovat kryt spínače a doladit tlaky korunkovou maticí,která bývá zajištěna šroubkem na šroubovák.
Když jsem tento kompresor kdysi koupil mladým,hned jsem snížil vypínací tlak,aby se šetřil,běhá bez úhony spoustu let.:-)