Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké nůžky na vinohrádek a menší sad

Zdravím ve spolek,
mám u baráku takový menší vinohrádek se 100 hlavami a menší ovocný sad s asi 30 stromy. Každý rok mi řez dá celkem zabrat a přemýšlím o nějakém šikovném pomocníkovi. Koukal jsem na nůžky Bahco, ale to dost peněz.
Teď jsem našel tyto nůžky. Co myslíte, bude mi to stačit?

Díky
HZ

Nejaký spánštelý, zženštilý jemnostpánko. Čo si najímaš za brigádnikov deti.

Ja mám 40 podnoží jabloní Jonagold na nízkom podpníku v piatich radoch konárov nad sebou natiahnuté na kordóne (úroda cca 1100kg výstavných plodov), zopár štepov konzumného hrozna Panónia a v pohode stíham za dve popoludnia otrihať (korigovať plodonosné drevo) sadíka klasikou, odborne nabrúsenými, manuálnymi strihacími nožnicami vybavené pružinkou.

Doporučuju si to napřed půjčit z půjčovny a vyzkoušet. Nejsou úplně lehké a obratné. Podle mě kvalitní ruční nůžky, lehčené, ale s kvalitním ostřím, by byly lepší řešení. S elektrickýma nůžkama ti práce určitě nepůjde rychleji.