Vodotěstnost tlačítka zvonku
Koupil jsem bezdrátový zvonek, je tam toto tlačítko Solight. Píšou tam vodotěsná ochrana IP44, je to dostatečná ochrana proti dešti, když to jen přišroubuji na sloupek plotu? Nemusí to být pod stříškou?
Koupil jsem bezdrátový zvonek, je tam toto tlačítko Solight. Píšou tam vodotěsná ochrana IP44, je to dostatečná ochrana proti dešti, když to jen přišroubuji na sloupek plotu? Nemusí to být pod stříškou?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
zvonek je na malé napětí 12V=, i kdyby nateklo dovnitř, nic to neudělá.
dírka na odtok vody tam být mohla, asi je drahá.
Dírku na odtok vody bych tam vyvrtat mohl, dobrý nápad. Stejně budu muset vyvrtat dvě díry do zadní stěny, abych to mohl přišroubovat na sloupek plotu, ty tam také nejsou.
My jsme u něj měli oboustrannou lepící pásku, když je něco těsné, proč to vrtat?
Také tam mám oboustrannou lepící pásku, ale nebudu to přidělávat na rovný podklad, bude to na sloupku plotu, který je kruhového průřezu.
Tak na sloupek přivrtej desku, na kterou to přilepíš.
Třeba se tam krade…
Čo sa týka vodotesnosti v prípade zvonkového napätia (V) je jedno, či budú kontakty navlhnuté počas celého roka životnosti vykľučáteľa. Je dôležité, aby časom nezoxidovali kontakty koróziu, lebo by bol zvonček hluchý. Ideálne je mať stýkacie plochy metalických kontaktov z ušľachtilého metalu, ktorý nekoroduje, nemusia byť pozlatené, stačí chrom-nikel, antikoro.
Dôležité tiež je, aby voda, námraza, kondenz nezamrzla medzi plastom tlačidla a samotným pohyblivým telesom tlačidla, čím by sa nedal "zvonimír cvengo" mačkať prštekom želanej návštevy, poštára, štátnej polície doručovateľov (kukláči vybevení baranidlom nezvonia) prípadne by sa mrazom vyrval plastový button z lôžka sedla.
Preto je vhodné tesne nad zvonček nacapiť nejakú drobnú striešku, "krápě".
Vetsina bezd.zvonku kdyz prestanou zvonit tak proto ze se do tlacitka dostala voda.
Může voda vytlouct baterii?
Škodí jim mráz.
Jako máš pravdu ale tazatel má bezdrátový zvonek a tam voda umí udělat úplně jinou paseku než jen zoxidovat kontakty.
IP44 je ochrana proti stříkající vodě,ale neuškodí,když tam nějaká stříška navíc bude.
Pokud je tlacitko uvnitř zdeneho sloupku tak vydrží.
Zbytečně bych do toho žádné dírky nevrtal. Může to být dostatečně těsné a pokud se těsnost poruší, tak v tom bude kondenzovat vzdušná vlhkost. Je v tom elektronika a vlhkost ji rozhodně nesvědčí. Tedy za předpokladu, že je to skutečně těsné, tedy i tlačítko například přes folii. Pokud ne, tak možná odtoková dírka nic nezkazí.
V antenarine platilo ze nejlepsi tesneni je dira?
Souhlasím, z vlastních zkušeností vím, že nejlepší těsnění je v podobných aplikacích díra. Platí to a ověřil jsem to nejen v "antenařině" ale i v "autařině" a u venkovních rozvaděčových skříní v "telefonařině". V nejnižším bodě konstrukce otvor pro odtok vniklé, ale zejména zkondenzované vody, spolu s ochranným nástřikem izolačního laku je to nejlepší co lze pro tato a podobná zařízení umístěná ve venkovním prostředí udělat.
Ono to jde udělat doopravy utěsněné, dokonce mám s oborem IP68 určitou profesní zkušenost, ale je to na hony vzdálené tomu co se za těsné běžně vydává. Takže bych se taky přimlouval za díru, pokud ten zvonek nemá vypadat jako důlní telefon nebo rozvaděč k ponorce
Dole je vodorovná plocha, mám tam udělat jednu dírku, nebo raději dvě? Stačí 2,5 mm vrták nebo raději širší?
2.5 musí stačit, aby tam zas nelezli pavouci. Udelal bych dve, v rozich.
Já Ti nevím, ale z 2,5mm dírky toho asi moc neodkápne(ono tam ani takové množství nezkondenzuje), protože povrchové napětí.
Spíš tam navzlíná natruc krytí proti stříkající vodě.
Tam spíš bude vysoušet lehké proudění vzduchu.
Mám takovou fixní ideu z dob minulých, kdy se stavěly antény, že na tohle byla minimální velikost dírky 6mm. Ale u tohoto tlačítka je to díra jako kráva na rozdíl od acidurky..
Schválně jsem se teď byl podívat na anténu, tam je jedna dírka průměr 3 mm a funguje to s tím. Osobně bych řek, že se z toho tak nestřílí, hlavně aby voda měla kudy odtéct, i když tam poslední kapka kapilaritou zůstane viset
Vyvrtal jsem tam 2 díry 3 mm, zatím to vypadá, že to funguje OK, už víc než rok. Jsem zvědav, jak dlouho ještě vydrží baterie. Je tam LR23A.
Já mám ve starém rozvaděči dvě dírky cca 5 mm a kvůli pavoukům,mravencům i svodu vody jsem na dno dal provázek s oběma konci kousek ven.Takže ta voda,kdyby tam byla,tak snad vykape přes ty konce.Zatím tam asi nebyla a havěť taky ne.
IP44 mam na krabiciach, v ktorych mam strechach switche, 220V, rozne boardy a pod, cize je to postacujuce.
Mam ich tam od roku 2003 vacsinou a funguju doteraz.