Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laminace nestandardní tlouštky papíru / ručně

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli by někoho nenapadlo něco, jak bych mohl vyřešit svůj "problém". Rozhodli jsme se s kamarádem udělat dnes na silvestra časovou kapsli, kterou otevřeme zase až na konci příští dekády - je to v podstatě obálka A6 naditá papíry, fotkami atd. - a potřeboval bych ji nějak zakonzervovat. Napadlo mě zalaminovat, ale klasickou laminovačkou by to asi neprojelo, ta obálka je moc tlustá. Dá se koupit nějaká laminovací fólie nebo něco, co bych mohl ručně, např. fénem apod. zalaminovat? Případně nějaké jiné řešení jak udržet obálku 10 let tak, aby se neponičila.

Díky.

Pořiďte si šuplíček s nápisem "k vyřízení", v něm vydrží papíry netknuté celá léta, jako u mě na pracovním stole :D

Ale vážně, jestli to má být schované někde v nepříznivých podmínkách, tak bych použil kuchyňskou svářečku na sáčky na potraviny (ideálně na sous-vide), tu určitě někdo bude mít doma. Kdyby to mělo být na déle, uvažoval bych třeba o zaletování do měděné trubky. Případně koupit malý vodotěsný kufřík (peli case apod.).