Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanismus

podľa mňa je to číry nezmysel lebo to menšie, horné fialové koleso okrem toho, že sedí na hriadeli, nevykonáva žiaden mechanický úkon, vrtí sa jalovo. (nevidím síce obrátenú stranu mechanizmu, či tam nie sú skryté onakvejšie hejblátka vedúce záhadne inam).

Ale ako bezpečnostný, ukrytý, mechanický zámok ovládaný silnými magnetmi magnetickým polom prechádzajúce z vonkajšej strany vstupných dverí, dverí bez vložiek zámkov, logicky vyrobené z dreva alebo nemagnetického metalu, potom by sa dalo uvažovať.

Iba by znalý človek tohoto zámkového súkolia pristúpil k vstupným dverám bez kľučky a bez zámkových vložiek, pričom by pohyb mechanizmu inicioval dvoma silnými magnetmi posúvané pred dverami v správnej horizontálnej a vertikálnej polohe, čím by sa uvoľnila západka. (Moja mechanická predstavivosť presahuje nad rámec bežných, civilizovaných vstupov do obydlia, ale dala by sa aplikovať pred nenechavými zlodejmi, ktorí by iba čučali na holé dvere bez dier na kľúče, bez zámkových vložiek, bez kľučky, bez gule. Magnety sú permanentné, teda nehrozí výpadok el.napájania ani zo záložného zdroja v prípade elektrických, hnacích motorčekov napojené na odomykacie klapky).

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny