Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronický pomerový rozdeľovač E-ITN 30.2 (topeni)

Dobry den

Viete mi prosim niekto vysvetlit v akych jednotkach je namer PRVN? Na meraci mi ukazuje 700. Je mozne si na zaklade tohto udajov nejako vypocitat cca orientacnu cenu napr: na kazdych 1000 tychto jednotiek?

Byvame na vrchnom poschodi, 2 izbovy rohovy byt - minuly vlastnik mal za januar-februar spotrebovanych 140, co musel mat nejako "technicky osetrene" pretoze teraz je v byte teplota bez kurenia 17-18 stupnov a to zima este nezacala. Rozmyslam, ze by mozno vyslo lacnejsie kurenie cez elektricke kurenie.

Nie sú to žiadne jednotky, sú to len pomerové čísla. Na základe tohoto údaja sám nevypočítaš nič - ani len orientačné hodnoty. Vlastníci bytov vo vašom objekte si na schôdzi vlastníkov schválili spôsob rozúčtovania nákladov pomocou týchto čísel a rozúčtováva to správca bytov. Berie pritom do úvahy okrem čísla z pomerového merača aj pomerné náklady (pomer ste si schválili na schôdzi vlastníkov) na vykurovanie pre celý objekt a veľkosť radiátora (napr. počet rebier). Ak teda chceš získať nejaké aj keď len orientačné čísla, musíš sa obrátiť na správcu.