Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upevneni TV na zed

Dobry den,

planuji koupit velkou TV, uhlopricka >1,6m, vaha kolem 20 - 30kg, kterou bych rad upevnil na VESA drzak zed (pricku) v obyvaku. Pricka je tvorena pouze plnymi cihlami (staveno nekdy v 60 letech) a jeji tloustka je prave na jednu cihlu (cca 12cm). Otazka zni jestli staci nejake hmozdinky s delkou 5 - 6 cm s nejakymi vruty, anebo je pricka moc tenka a mel bych ji provrtat skrz a chytit to na druhe strane matkama s podlouzkou ? Rovnez mam obavu aby pri vrtani se pricka nejak nevydrolila nebo nezbortila, nemam s tim moc zkusenosti. Predem diky za odpovedi.

Na podobných příčkách visí ve stovkách domácností kuchyňské linky.
A spousta z nich na štorcce z dutých cihel. Jestli to chceš mít opravdu na tvrdo, místo hmoždinek si dej chemickou kotvu a závitovou tyč.
Ale je to přehnané. DOBŘE zvolené hmoždinky to unesou.Pokud má zeď 12 cm, musíš vrtat až do cihly, asi tam bude silná omítka. Podle toho si zvol délku hmoždiny. Vrut bych dal tak 6 nebo 8 mm silný.
A pozor na to, kudy vede ve zdi elektrika.