Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr potrubí

Zdravím, na záchodě mi vede nejspíše litinové odpadní potrubí, na kterém se přes barvu drala plíseň a byla i viditelná koroze. Zeškrábal jsem všechny vrstvy a povrch potrubí očistil. No a teď potřebuju poradit, co na potrubí nanést ještě před barvou. Jelikož chci co nejlevnější možnost, vyzkoušel jsem už sádru, ale to byla střela vedle, protože je potrubí navlhlé a přes sádru se mi objevili oranžové flíčky. Budu rád za jakoukoliv radu, dekuji

Moji chlapci robia v drsnom exteriéri na zrhrdzavené okapy, vnútro rín pôvodom z pozinkovaného plechu, týmito xindlami:

Tzv.. Vytesňovač hrdze, PENETRÁTOR - základná farba na silnú koróziu, ako základ v ktorom sú špeciálne látky, dokonca výťažky z rybieho tuku, aby sa absolútne eliminovalo zaliatím pórov korózie, okysličovanie hlboko zažratého oxidu železa. Zamedzí sa prístup kyslíka.

https://www.efarby.sk/penetrator-zakladna-farba-na-silnu-koroziu-p2733

Robí sa 2x, I. náter je zriedený 1:1 S6005, II. náter hustejší s odstupom 24 hodín.

Po zaschnutí sa nanesie vrchná lesklá farba zn.: Alkyton:
https://www.efarby.sk/alkyton-antikorozna-farba-na-hrdzu-2v1-p3469

Sú dostať malé plechovky, tuším do 300gr. pre maloodberateľov.

Proti tomuto ošetrení, tj. 2x vytesňovač + 2x vrstva Alkyton je Hammerite čajový odvar, marketingový odrb.

Výhodou je, že sa nemusí silne do hlbky skorodovaný metal ošetriť odhrdzovačmi typu T.

Takto ošetrené okapy vydržia desaťročia, prežijú majiteľa, sú vnútri ako nové, finálny povrch Alkytonu je hladký, klzký, že sa na ňom neulpí bordel, lístie, prach. Ako keby bol máčaný v plaste.

Pokud je to očištěné použil bych základovku "Bilak", je v ní zinek a je i dost drahá ale kvalitní. Olověné barvy jak píše Kyncl už asi nekoupíš jelikož jsou jedovaté, to samé platí o barvách s přídavkem chromu. Ten Bilak se používá hlavně na místa kde je porušeno zinkování, ale je to jedna z mála kvalitních základových barev na našem trhu. Co natřeš potom už je na tobě, já mám averzi vůči všem vodu ředitelným barvám, tak bych použil nějakou syntetiku. Je samozřejmé, že pokud je potrubí vlhké je ho nutné před nátěrem vysušit. Pokud se to potrubí rosí, tak bych ho po natření obalil nějako izolací nebo pod něco schoval.