Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cistenie kovu

Ahoj,
Mam zliatinu cca 90 % Bi a zvysok Pb plus primesy. Je nejaka moznost to doma oddelit ? Chcel by som vyskusat z cisteho bizmutu spravit krystaliky ake sa daju obcas najst na roznych aukciach s mineralmi.
Zo zloatiny to nejde.
Vdaka

Bizmut je podstatne menej toxicky ako olovo. A aj samotna toxicita olova sa niekedy preceňuje. Iste, dlhodoba expozicia nejakym olovnatym soliam je svinstvo, ale ak s tym clovek vylozene nerobi kazdy den a nie je v takom prostredi, nemyslim, ze to je nejake toxicke.