Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna hl. jističe

Zdravím, v domě nám vyhořel hl. jistič, resp. kontakt na jednu z fází. Jistič si dokážu vyměnit sám (mám znalosti elektro a vím jak se to dělá). Přijel technik z ČEZu, kouknul na to a řekl mi, že si to mohu vyměnit sám. Ten původní má hodnotu 3x21A, tak jsem koupil 3x20A (21A už se nevyrábí). Až budu žádat o zaplombování budou chtít nějakou revizní zprávu?

Děkuji.

Postup je takový, že před sejmutím plomby zavoláte distributorovi, on to vezme na vědomí, vyměníte a zavoláte znovu a on tam příležitostně pošle plombaře. Změna z 21 na 20 není podstatná, revize netřeba. Podstatná je pouze změna při které se mění sazba.

My elektrikáři víme, že je to jen jiná řada vyvolených čísel, tohle se prostě čas od času, řekněme jednou za 50 let mění. Nejsou tak dávno doby (pamatuju to jako učeň), kdy byly v rozvaděči namíchané tavné pojistky 15A a 16A obojí značené šedou barvou, prostě se jen změnilo označení (pravda ty 15A vypadaly dost archivně, ale oni některé z těch 16A taky). Tohle bude asi totéž. Ale jde o to, jestli to ti manažeři v kancelářích vidí taky tak. Slyšel jsem spoustu příhod o naprostých pitomostech, tak bych se nedivil, kdyby to nějakému horlivci vadilo.

Kamarádovi nenamontovali pracovníci ČEZu elektroměr do elektroměrové skříně jen proto, že na ní byla nálepka "schváleno pro EON". Závěr zněl "vyměnit skříň". Nálepku jsme strhli, nalepili doma vyrobenou "schváleno pro ČEZ", počkali 14 dní a zavolali že je rozvaděč vyměněn. A technik neměl sebemenší problém :D

Páni elektrikáři, nechci Vám do toho kecat, ale neměl by tento jistič mít charakteristiku, která je pro dané odběrné místo schválená dodavatelem? Já jsem musel nějakejm čímanům, které najal ČEZ na kontrolu odběrných míst dokazovat, že mám schválenou jinou charakteristiku než má většina odběrů.