Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu jaké těsnění?

Mám plynový kotel, který je jak na topení domu, tak na ohřev teplé vody. Teplá voda se ohřívá v bojleru kudy samostatným okruhem cirkuluje teplá voda z kotle. U jednoho závitového spoje mi ale začala unikat voda a já bych chtěl požádat zkušené o radu, jak únik opravit. Níže přikládám fotky, únik je u horního závitového spoje.

Fotky:
https://postimg.cc/DJdrBHK3
https://postimg.cc/pyRYpWDW

Budu moc rád za radu, jak spoj utěsnit, případně jaké rozměry těsnění pořídit a také za zkušenost, zda je nutné následně provádět speciální odvzdušnění? Skoro hned před vstupem a výstupem tohoto okruhu z bojleru jsou uzávěry, takže celý okruh včetně topení se vypouštět snad nebude. Bude stačit doplnění vody na požadovaný tlak?

Nejdříve to chce dokonale osušit a zjistit, kde se objeví první vlhkost, aby se zjistilo, kde to opravdu teče. Podle koroze trubky vycházející těsně z bojleru a rezavých skvrn na plášti okolo trubky bych měl podezření, zda to neteče už z bojleru okolo té trubky.