Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého dodavatele plynu pro domacnost si vybrat?

Dobrý den přátele. Poraďte.
Máte někdo zkušenosti s obchodníkem prodavajícím plyn pro domacnosti ze Sviadnova jedna se o společnost LUMIUS na kalkulačce energii jeho nabídky na plyn jsou velmi výhodné. Čekám na Vaše rady, tak abych nenaletěl na plané sliby, a s tím související problémy.

Všem děkuje Lupek

Předmět Autor Datum
Jakékoliv "výhodné" nabídky bych zásadně odmítl. Určitě v tom bude nějakej háček a za rok bys taky m… nový
MachR55 18.11.2019 09:13
MachR55
Jaký kalkulátor to říká? ERU doporučuje na plyn tuto kalkulačku. nový
Kyncl 18.11.2019 11:14
Kyncl
LUMIUS FIX2 je na kalkulátoru TZB na prvním místě jako nejlevnější při spotř. 4000m3 je to kolem 420… nový
Lupek 18.11.2019 13:01
Lupek
Tak především se neorientovat podle kalkulátorů ::))) To je jako když Babiš, kterej tu vlastní větši… nový
Kiksfix 18.11.2019 13:35
Kiksfix
Dobře vycházel SPP Zkus poptávku (je nezávislá) a oni ti nabídnou. Kdyby je Bohemka po dotazu nedor… nový
Jan Fiala 18.11.2019 17:01
Jan Fiala
Levného dodavatele se nemusíte bát. Pokud netrváte na předraženém nákupu levných žárovek nebo nabídk… poslední
miran 18.11.2019 18:46
miran

Tak především se neorientovat podle kalkulátorů ::))) To je jako když Babiš, kterej tu vlastní většinu produkce pečiva vlezl k malýmu soukromníčkovi, kterej peče chleba z kvasu a mouky a Babiš řekl, že jinej chleba nejí, že tento vydrží 5 dnů ::))))

Levného dodavatele se nemusíte bát. Pokud netrváte na předraženém nákupu levných žárovek nebo nabídky jakéhosi servisu na vaše zařízení u drahých dodavatelů, tak levný dodavatel může být dobrá volba. Zásadně si ale pohlídat platnost smlouvy, nejlépe na rok, max. dva , bez dalších podmínek. Některé firmy tam mívají odstavec, podle kterého při odchodu musíte vypovědět v nějaké lhůtě, jinak spadnete do vyšší cenové kategorie nebo se uvážete na delší nevypověditelnou dobu a pod. Takže pohlídat smlouvu, nejlépe na jeden rok, bez dalších závazků. A po roce se rozhodnete jak dál. Někomu se to zdá složité a raději platí a platí, ale z vlastní zkušenosti vím, že těch několik hodin u compu jsou nejsnadněji vydělané peníze. Případné problémy prodejce se vás v podstatě nedotknou, protože pokud by prodejce zbankrotoval ,tak stejně máte ze zákona zaručenu dodávku energií. Ještě je cestou si najít firmu, která toto všechno za pár stokorun ročně obstará za vás, tyto náklady se také bohatě vrátí ve výsledné úspoře, protože tyto firmy většinou zastupují větší klientelu a umí tím pádem vyjednat slušnější cenu a i v současném trendu zvyšování cen energií najdou levnější nabídku.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru