Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vestavne konektory pro 12V sit

Planuju, ze na chate budu mit maly 12V solarni system, a ted resim otazku, jake pouzit konektory pro pripojovani 12V spotrebicu (vselijake nabijecky, vysilacky, prehravace, mozna televize...)

Klasicke automobilove 12V "zapalovace" jsem vyloucil, hlavne kvuli nespolehlivemu kontaktu. Zatim bych asi bral XT-60, ale nevim, jestli je to vhodna volba.

Potrebuju:
- sehnatelne za rozumnou cenu
- moznost zastavby zasuvky do nejakeho panelu (takze budu mit zasuvky, do kterych muzu zastrkovat kabely s vidlici)

Mate tip na nejaky lepsi typ konektoru?

Na malé odběry je to celkem fuk, hlavně by to nemělo umožnit přepólování. Tohle s přehledem zvládne i Cinch (RCA) konektor za pár korun, jsou k mání i panelové. Nejlevnější pertinaxový šmejd se používal i na pájecí stanici a vydrží desítky let.