Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zásyp na odpad (vápno?)

Zdravím, nevíte co je nejlepší na zasypání odpadků, hlavně aby se v něm nemnožily různé breberky jako třeba octomilky. A třeba i proti zápachu. Někde jsem slyšel že se používalo vápno, ale nejsem si jistý.

protože bych tam musel lítat každý týden. A když se tam vyhodí nějáké shnilé ovoce, nebo zbytky masa, tak se z toho ty potvory rozlízají kolikrát i dřív. Od té doby co třídím odpad tak kbelík se směsným odpadem už tak často nemusím vynášet, za což sem rád. A taky by se to po tom vápně mělo slehnout, takže se tam toho vejde víc.

no to teda je problém. Pokud bydlíš v rodinném domku, tak to problém není, ale já bydlím v bytě, to znamená že bych se kvůli tomu musel oblíkat, a ještě holit když jsem dýl doma. Tak ho vynesu až musím jít ven kvůli něčemu jinému.

To fakt chodíš ven,třeba do práce nebo nakoupit,jen jednou za pár týdnů?::)To brzy doma shniješ jako ty odpadky.A když půjdeš k popelnici večer,holit se nemusíš.
Ještě jedna technická poznámka:volný chlor ve vzduchu je toxický a jedovatý a navíc způsobuje korozi,takže všechno železné v bytě časem zrezne.

do práce teď nechodím:) a nakoupit většinou stačí jednou za 14 dnů. Tak vezmu ten kbelík vždycky jak se vrátím z nákupu, a to už jsem stejně oblečenej a oholenej.
No ten kbelík je smaltovaný, tak to by mu nemuselo vadit, ale radši zkusím obyčejné vápno bez chloru.

"" že bych se kvůli tomu musel oblíkat, a ještě holit""
Teda nic ve zlým, ale já čumím jak puk. Já kdybych nemohl vylízt dva dny ven a musel smrdět doma, tak bych asi zcepeněl. A když jdu se smetím, že bych se musel parádně oblíknout, oholit a navonět, tak bych si připadal jak ....
Sice nebydlím v paneláku, ale i kdyby, půjdu klidně v teplákách a triku, v létě třeba v trenýrkách.
Holím se jednou za týden, ať se pohybuju kdekoliv a mezitím chodím zarostlej, dnes je to spíš in.
A abych nemusel ven, že bych řešil co tři neděle se smrdícím odpaďákem, bych si připadal jak .... :))8-)

Popravdě jsem si nevšiml, že v jednom příspěvku se zmiňuje i maso. Potom je řešením asi pouze kuchyňský drtič odpadu. ( ale jestli rozmělní syrové maso?? ) každopádně rychle zahnívající a octomilkami rády vyhledávané zbytky ovoce a zeleniny by to mohlo vyřešit.
Osobně tedy raději vynesu koš, ale proti gustu.....

Tohle používám už dávno.Stačí větší kelímek s plastovým víčkem a dírkami vypálenými horkým špendlíkem.Dovnitř nějakou pochoutku,ideální je kousek citronu nebo banánová slupka a už se tam hrnou.Nebo je nechat sednout na tu návnadu položenou volně a pak je sejmout Biolitem.
Pro tazatele se ale nabízí i další řešení,kam s odpadem.Jen jestli mu to u nich projde.:-D